Życzenia Wielkanocne

Życzenia to nieodłączny element każdych świąt. W szczególnym okresie Wielkanocy składamy sobie szczere życzenia. Często korzystamy z tradycyjnego sposobu, kupujemy kartki świąteczne zazwyczaj z gotowymi życzeniami i wysyłamy je bliskim. Szalenie popularnym od lat sposobem przekazywania sobie ciepłych słów są smsy. Wiadomość tekstowa wysyłana za pomocą komórki pomieści choć króciutkie, ale szczere wyznanie. Innym sposobem jest po prostu wykonanie telefonu i złożenie życzeń.

Choć niektórzy uważają, że tradycja składania życzeń jest nudna i przestarzała to jednak wciąż jest praktykowana i święci triumfy przy każdej świątecznej okoliczności. Spośród różnych form winszowania sobie nawzajem możemy wybrać tą  odpowiednią dla nas, bo nie zawsze mamy okazję, bądź nawet odwagę złożenia sobie życzeń twarzą w twarz.

Życzenia świąteczne są szczególne, wiążą się bowiem z religijnością i rodziną, bo przecież to z najbliższymi spędzamy ten wspaniały czas. I właśnie tego sobie życzymy, by spędzać świąteczne chwile w spokoju i miłości, wśród rodziny i bliskich nam osób. Miłość, radość, spokój i łaski płynąc od zmartwychwstałego Jezusa to najczęściej powtarzające się słowa podczas składania życzeń świątecznych.

Wśród młodego pokolenia pojawiła się ostatnio moda na żartobliwe i humorystyczne wierszyki wielkanocne, wysyłane najczęściej w smsach. Wielkanoc to w końcu czas radowania się więc niewielka doza humoru jest wskazana. Coraz bardziej lubimy wysyłać sobie wirtualne kartki świąteczne, które znaleźć możemy na wielu stronach internetowych i przesłać bliskim na wirtualną skrzynkę pocztową.

Bez względu jak je sobie przekazujemy, składanie życzeń jest tak  bardzo mocno zapisane w tradycji polskich świąt, że trudno sobie wyobrazić, Wielkanoc czy Boże Narodzenie bez magicznych, szczerych i wyjątkowych życzeń. Świąteczne śniadanie to także dobry moment na wręczanie swoim bliskim podarunków.

Dodaj komentarz