Prezenty od Zajączka

Świąteczny poranek to czas spożywania uroczystego śniadania, składania sobie życzeń, ale także wręczania wielkanocnych upominków. Coraz popularniejszy w ostatnich latach stał się w Polsce zwyczaj obdarowywania się prezentami wielkanocnymi. Ma to być odpowiednik Bożonarodzeniowej gwiazdki. W zimie prezenty przynosi Mikołaj, a na Wielkanoc, zajączek, który najczęściej obdarowuje dzieci.

Zazwyczaj na tę okoliczność wybiera się drobne upominki, które podkreślą radosnych charakter tego święta. Co wybrać? To już zależy od indywidualnego gustu. Najlepiej by zajączek przyniósł najmłodszym wymarzoną zabawkę – samochodzik, lalkę, maskotkę. Dorosłym zajączek przynosi drobiazgi takie jak: breloczek do kluczy, etui na okulary, pokrowiec do telefonu komórkowego, drobiazgi ze srebra, biżuterię, alkohol, kosz słodyczy.

Upominki wielkanocne mogą także mieć humorystyczne zabarwienie. Zabawnie będzie gdy zajączek przynosi śmieszne prezenty. Dla pani domu śmieszny fartuszek, koszulkę z nadrukiem dla taty lub brata, zabawną maskotkę dla młodszej siostry. Świetnym podarunkiem będą też kartki z życzeniami, zwłaszcza tymi zabawnymi.

Choć Wielkanoc nie kojarzy nam się raczej z prezentami to coraz szersze kręgi zatacza moda na wręczanie upominków, a właściwie na podpowiadanie wielkanocnemu zajączkowi jakie prezenty ma przynieść, wszystko po to by w te wyjątkowe święta cieszyć się wspólnie z najbliższymi.